Bergen Klime

Bergen Klime

Bergen Klima Uredjaji Alt

Ekonomičnost i efikasnost

Na svim BERGEN inverter klima uređajima primenjena je savremena DC inverter tehnologijia G10, koja se odlikuje radom dvostepenog kompresora na ultraniskim frekvencijama, preciznom kontrolom, tihim radom, radom na niskim temperaturama (posebno važna karakteristika za režim grejanja), visokom pouzdanošću, korišćenjem ekološki prihvatljivog rashladnog sredstva, što obezbeduje visoku efikasnost rada, uštedu energije i novca uz maksimalan komfor.

  • DC inverter tehnologija G10 niska frekvencija rada
    konstantna temperatura ušteda energije

    • Velika brzina DSP procesora
      precizan rad efkasan rad
    • Visoka preciznost kontrole
      širok radni opseg precizna kontrola
    • Tehnologija korekcije faktora snage
      bolja zaštita visoka efikasnost
    • Ekološki prihvatljivo rashladno sredstvo
      visoka efkasnost ekološki prihvatljivo
    • Niska buka pri radu uređaja
      izuzetno tih pri radu udobnost
    • Kontrola putem kompjuterske simulacije
      male fluktuacije niska buka
    • Automatsko prilagođavanje oscilacijama naponske mreže
      visoka stabilnost manje kvarova
    • Velika pouzdanost
      visok kvalitet superiorne performanse
    • UFH flux-weakening kontrola
      brzo grejanje brzo hlađenje
  • WiFi kontrola integrisana u modulu
  • Klasa energetske efikasnosti
  • Usklađenost sa evropskim direktivima
  • Ekološko rashladno sretstvo/freon
  • Klima uređaji On/Off

Ključni načini za dostizanje visoke energetske efikasnosti

  1. Sistem hlađenja i grejanja
    Tri komponente obezbeduju nesmetano i efikasno funkcionisanje sistema za hlađenje:

    • Visokoefikasan kompresor koji ima stabilan rad;
    • Visokoefikasan izmenjivač toplote sa poboljšanim sistemom cevi;
    • Visokoefikasan elektronski ekspanzioni ventil koji precizno kontroliše protok rashladnog sredstva.
  2. Sistem ventilatora
    Ključne komponente efikasnog sistema ventilacije:

    • Napredna ograda i izlaz vazduha;
    • Superiorni ventilator sa velikom zapreminom vazduha i visokom efikasnosti izmenjivaca toplote;
    • Poboljšan ventilator sa većim prečnikom koji povećava obim vazduha i povećava efikasnost razmene vazduha.
  3. Sistem kontrole
    Novi mikroprocesor za precizno praćenje rada invertera obezbeđuje visoki nivo energetski efikasnog rada.

Sistem za prečišćavanje vazduha

  1. Filteri
    1. Fotokatalitički filter
      Ovaj filter može da zaštiti vazduh kiseonikom i razgradi organske zagađivace. Efikasno uklanja 99,9% bakterija, virusa i izvore neprijatnih mirisa.
    2. Filter od aktivnog uglja
      Aktivni ugalj efektivno uklanja neprijatne mirise dima, mirise kućnih ljubimaca i druge neprijatne mirise.
    3. Katehinski filter
      Katehin je prirodni prozvod, koji se dobija iz zelenog čaja. Efektivno eliminiše 95% kancerogenih supstanci, virusa i bakterija, kao što su stafilokoke, streptokoke, salmonela…
    4. Filter sa jonima srebra
      Joni srebra u sastavu filtera mogu da sterilizuju 99% bakterija, sprečava pojavu budi i bakterija koje uzrokuju neprijatne mirise.
    5. Multifinkcionalni filter (3 u 1)
      Troslojni filter, kombinovan od 6 različitih tipova filtera. Sadrži akro bakterijski filter (za uklanjanje grinja), katehinski filter, jonski filter, formaldehidni filter i filter sa vitaminom C, te zadovoljava sve vaše potrebe istovremeno.
  2. Sistem samočisćenja (X-Fan)
    Nakon isključivanja klima uređaja, ventilator u unutrašnjoj jedinici neko vreme nastavlja da radi. Ovo sprečava skupljanje vlage na izmenjivaću toplote i sprečava se kontaminacija unutrašnje jedinice klima uređaja.
  3. Elektrostatični generator za uklanjanje prašine
    Filter se lako skida. Efikasno uklanja čestice prašine iz vazduha. Lako je ukloniti i oprati, osigurava kvalitetno prečišćavanje vazduha.

Inovativna rešenja

  1. Integrisani isparivač
    Kompaktni dizajn smanjuje veličinu unutrašnjeg bloka, a značajno uvećava razmenu toplote.
  2. Integrisani dizajn
    Integrisana zadnja baza i posuda za vodu omogućavaju da ne dođe do curenja vode i smanjenje buke.
  3. Vatrootporna električna kutija
    Električna kutija, zapečaćena u metalnoj futroli može da spreči požar u slučaju kratkog spoja.
  4. Obostrana instalacija
    Odvodi za vodu su i sa leve i sa desne strane, čime se olakšava instaliranje.
  5. Auto restart
    Ako se napajanje isključi, pa zatim ponovo uključi, klima se automatski vraća na prethodno postavljene funkcije.
  6. Rad pri naponu od 145V
    Klima uređaj može da radi pri naponima od 145 do 265 V, što je bitno za prostore sa nestabilnim energetskim napajanjem.
  7. Samodijagnostika
    Ako dođe do problema u radu jedinica se automatski isključuje kako bi zaštitila sistem. Sistem pametne dijagnostike signalizira kod za brzu dijagnostiku i otklanjanje zastoja.
  8. Vrlo efikasan i tih ventilator
    Transparentan aksijalni ventilator BERGEN je otporan na visoke temperature a jedinstvenim dizajnom smanjuje otpor vazduha i time osigurava tih rad.
  9. Oplata otpornika na toplotu
    U spoljašnjoj jedinici se nalazi specijalno kućište koje štiti elektronske komponente i osigurava rad čak pri temperaturi od 85ºC ali takođe i pruža zaštitu od širenja požara.
  10. Zlatni/Plavi premaz površine izmenivača toplote
    Povećava efikasnost grejanja, ubrzava proces odmrzavanja, otpornost na slan vazduh, kišu i druge faktore koji utiču na koroziju.

Upravljanje komforom
Klima uređaji BERGEN poseduju niz tehnički unapređenih karakteristika i funkcija koje su kreirane sa čiljem da zadovolje različite potrebe i obezbeđe što veći komfor za korisnika.

  • Turbo hlađenje
    Omogućava vam da uživate u snažnijem protoku vazduha, usled čega temperatura u prostoriji dostiže zadate parametre u kraćem vremenskom periodu.
  • Četiri smera protoka vazduha
    Pravci protoka – strujanja vazduha mogu se podešavati vertikalno ili horizontalno, što omogućava veću prijatnost u prostoriji.
  • Hlađenje na -15C
    Pouzdano hladi do +48 C. Kako se dešavaju temperaturne promene izvan sobe, performanse kompresora i ventilatora se menjaju u skladu sa tim.
  • Grejanje na -22C
    Pouzdano greje i kada je napolju -22 C, zahvaljujući inverter tehnologiji, električnim grejačima oplate, predgrevanjem i učestalosti podešavanja kompresora.
    Prevencija duvanja hladnog vazduha
    Tek kada se izmenjivač toplote zagreje i dostigne određenu temperaturu uključuje se ventilator unutrašnje jedinice čime se izbegava strujanje hladnog vazduha.
  • Tri noćna režima
    Omogućava vam da kreirate prijatnu promenu temperature u 3 različita režima rada.

    • Režim 1:
      Temperatura unutrašnje jedinice se automatski povećava (kod hlađenja) ili se automatski snižava (kod grejanja).
    • Režim 2:
      Zahvaljujući jedinstvenoj funkciji „odmor“, temperatura se automatski reguliše, kako se ne bi previše spustila pre nego što se vi probudite.
    • Režim 3:
      Možete namestiti vaš sopstveni „noćni režim“, koristeći individualne postavke.
  • Inteligentno odmrzavanje
    Rad klima uređaja u režimu grejanja sad je još prijatniji zahvaljujući skraćenom vremenu za odmrzavanje. Standardni program odmrzavanja, kod ostalih klima uređaja, radi uvek isto u skladu sa utvrdenim vremenskim intervalima. Na primer, na svakih 50 minuta rada klima uređaja odvija se 10 minuta odmrzavanja, bez obzira na realne potrebe i parametre. Program inteligentnog odmrzavanja BERGEN, konstantno prati i detektuje sve promene i adekvatne parametre, i aktivira samo kada je to zaista potrebno, što dovodi do smanjene potrošnje energije i uštede u novcu, a korisnik dobija maksimalnu udobnost.
  • Funkcija “Ja osećam” (I feel)
    Senzor temperature ugrađen u bežičnom daljinskom upravljaču, meri temperaturu vazduha u mestu svog položaja i prenosi ovu informaciju do unutrašnje jedinice klima uređaja, odnosno rad klima uređaja je prilagođena lokaciji daljinskog upravljača.

Klima Daljinski Alt


Bergen PINE Best Buy Inverter WiFi Klima
PINE WiFi Klima Alt
Savršen sklad funkcionalnosti i estetike

  • WiFi konekcija za jednostavno upravljanje pomoću interneta
  • Premium panel sa dekorativnom lajsnom idelano se uklapa u svaki enterijer
  • Grejanje (-15ºC) i hlađenje (+48ºC) pruža idealnu temperaturu tokom cele godine
ModelPINE Best buy inverter WiFi 09kPINE Best buy inverter WiFi 12k
KapacitetHlađjenje600-2800 W600-3600 W
Grejanje600-3000 W600-3800 W
Energetska efikasnostHlađjenjeA++A++
GrejanjeA+++(Topla zona)/A+(Srednja zona)/B(hladna)A+++(Topla zona)/A+(Srednja zona)/B(hladna)
Napajanje na spoljnoj jedinici1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz
Tip napojnog kabla3 X 1.5 mm23 X 1.5 mm2
Kabl međuveze4 X 1.5 mm24 X 1.5 mm2
Ulazna snagaHlađjenje800 (120-1300) W1020 (120-1400) W
Grejanje780 (120-1400) W1040(120-1500) W
Jačina strujeHlađjenje3,60 A4,50 A
Grejanje3,50 A4,60 A
Protok vazduha (m³/h)500/400/300/250500/400/300/250
SEER6,106,10
SCOP5,10 (topla)/4,40 (srednja)/3,30(hladna zona)5,10 (topla)/4,00 (srednja)/3,30(hladna zona)
Opseg radne temperature-15°C – 48°C-15°C – 48°C
Unutrašnja jedinica
Buka (zvucni pritisak, (dB)A)38/34/31/2839/34/31/28
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)794×264×182790×265×174
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)873×258×365873×251×370
Masa (neto/bruto), kg8,50 / 10,08,50 / 10,0
Spoljašnja jedinica
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)5052
Cevni priključciGasna fazaf9,52 (3/8″)f9,52 (3/8″)
Tečna fazaf6 (1/4″)f6 (1/4″)
Max dužina/visina cevne instalacije (m)15/1020/10
Min dužina cevne instalacije (m)33
Dopuna freonom cevne instalacije posle 5m po 1m (gr)2020
Vrsta freonaR 410AR 410A
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)776×540×320848×596×320
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)823×358×595881×363×645
Razmak izmedu nosača spoljne jedinice (mm)510510
Masa (neto/bruto) (kg)27 / 29,530 / 33

Bergen PINE Profi Inverter WiFi Klima
PINE Profi WiFi Klima Alt

Energetski efikasan, štedljiv i dekorativan

  • Panel savremenog dizajna sa nevidljivim led displejom namenjen svakom ambijentu
  • G10 inverter omogućava tih i pouzdan rad na -22ºC
  • Klasa A++ obezbeđuje manje račune za struju
ModelPINE profi inverter WiFi 12kPINE profi inverter WiFi 18kPINE profi inverter WiFi 24k
KapacitetHlađjenje600-3960 W1260-6600 W2000-8200 W
Grejanje600-5130 W1120-6800 W2000-8500 W
Energetska efikasnostHlađjenjeA++A++A++
GrejanjeA+++(Topla zona)/A+(Srednja zona)/B(Hladna zona)A+++(Topla zona)/A+(Srednja zona)/B(Hladna zona)A+++(Topla zona)/A+(Srednja zona)/C(Hladna zona)
Napajanje na unutrašnjoj jedinici1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz
Tip napojnog kabla3 X 1.5 mm23 X 2.5 mm23 X 2.5 mm2
Kabl međuveze4 X 1.5 mm24 X 1.5 mm24 X 1.5 mm2
Ulazna snagaHlađenje1084 (220-1550) W1580 (380-2450) W1875 (400-3700) W
Grejanje989 (220-1650) W1410 (350-2600) W1945 (450-3800) W
Jačina strujeHlađenje5,20 A7,00 A8,32 A
Grejanje5,0 A6,30 A8,63 A
Protok vazduha (m³/h)660/540/ /460/ /330800/720/610/5201150/1050/950/850
SEER6,106,106,30
SCOP5,10 (topla)/4,00 (srednja)/3,20 (hladna)5,40 (topla)/4,00 (srednja)/3,10 (hladna)5,10 (topla)/4,00 (srednja)/2,80 (hladna)
Opseg radne temperature-22°C – 48°C-22°C – 48°C-22°C – 48°C
Unutrašnja jedinica
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)42/39/33/2646/42/39/3648/45/42/39
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)848×274×189945×298×2111078×325×246
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)921×281×3791013×383×3001148×413×350
Masa (neto/bruto), kg10 / 1213 / 1617 / 20,5
Spoljašnja jedinica
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)535660
Cevni priključciGasna fazaf9,52 (3/8″)f12 (1/2″)f16 (5/8″)
Tečna fazaf6 (1/4″)f6 (1/4″)f6 (1/4″)
Max dužina/visina cevne instalacije (m)20/1025/1025/10
Min dužina cevne instalacije (m)333
Dopuna freonom cevne instalacije posle 5m po 1m (gr)202050
Vrsta freonaR410AR410AR410A
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)776×540×320955×700×396955×700×396
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)851×363×5951029×458×7501029×458×750
Razmak između nosača spoljne jedinice (mm)510560610
Masa (neto/bruto) (kg)29 / 3245 / 49,553 / 57,5

Bergen TILIA On/Off Klima
Tila On Off Klima Alt

Za zdrav i udoban dom

  • Klasa A/A osigurava uštede i manje račune za struju
  • Hladna plazma čuva vaše zdravlje, tako štoeleminiše 90% bakterija i neprijatnih mirisa
  • Ekološki freon R410A je pouzdaniji od R22 lako dostupan i štedi struju
ModelTILA On/Off 09kTILA On/Off 12kTILA On/Off 18kTILA On/Off 24k
KapacitetHlađjenje2638 W3223 W4700 W6155 W
Grejanje2814 W3516 W4890 W6500 W
Energetska efikasnostAAAA
Napajanje na unutrašnjoj jedinici1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz
Tip napojnog kabla3 X 1.5 mm23 X 1.5 mm23 X 2.5 mm23 X 2.5 mm2
Kabl međuveze5 X 1.5 mm25 X 1.5 mm25 X 1.5 mm25 X 1.5 mm2
Ulazna snagaHlađenje821 W1012 W1460 W1900 W
Grejanje779 W941 W1430 W1856 W
Jačina strujeHlađenje4,6 A4,32 A6,81 A8,49 A
Grejanje3,3 A4,40 A6,72 A8,23 A
Protok vazduha (m³/h)500/400/370/360550/500/420/350650/560/480/350850/780/7650/550
EER3.213.213.223.24
COP3.613.613.433.42
Opseg radne temperature-7°C – 43°C-7°C – 43°C-7°C – 43°C-7°C – 48°C
Unutrašnja jedinica
Buka (zvucni pritisak, (dB)A)39/36/33/3041/38/35/3245/42/39/3549/45/41/37
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)790×265×170790×265×170940×298×200940×298×200
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)873×370×251873×370×2511013×383×3001013×383×300
Masa (neto/bruto), kg9,0/ 12,09,0 / 12,013,0 / 17,013,0/ 17,0
Spoljašnja jedinica
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)50525558
Cevni priključciGasna fazaf9.52 (3/8″)f9.52 (3/8″)f12 (1/2″)f12 (1/2″)
Tečna fazaf6 (1/4″)f6 (1/4″)f6 (1/4″)f6 (1/4″)
Max dužina/visina cevne instalacije (m)15/1020/1025/1025/10
Dopuna freonom cevne instalacije posle 5m po 1m (gr)20202020
Vrsta freonaR 410AR 410AR 410AR 410A
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)720×428×310776×540×320848×320×540980×790×427
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)768×490×353823×595×358881×595×3631083×859×488
Razmak između nosača spoljne jedinice (mm)440510510549
Masa (neto/bruto) (kg)26,0 / 29,031 / 35,040 / 44,055,5 / 60,5

Bergen TILIA On/Off Premium Klima
TILIA Premium Klima Alt

Za udobnost bez kompromisa

  • Premium panel sa dekorativnom metalom trakom, prevazilazi standarde u klasi i uklapa se u svaki enterijer
  • I feel funkcija reguliše temperaturu na mestu daljinskog upravljača i obezbeđuje dodatnu udobnost
  • Zaštita od niskih i visokih napona omogućava siguran rad pri nestabilnim energetskim napajanjima
ModelTila premium silver On/Off 12kTila premium On/Off 18kTila premium On/Off 24k
KapacitetHlađjenje3250 W4800 W6150 W
Grejanje3400 W5300 W6700 W
Energetska efikasnostAAA
Napajanje na unutrašnjoj jedinici1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz1 Ph, 220-240V, 50Hz
Tip napojnog kabla3 X 1.5 mm23 X 2.5 mm23 X 2.5 mm2
Kabl međuveze5 X 1.5 mm25 X 2.5 mm25 X 2.5 mm2
Ulazna snagaHlađenje1012 W1695 W1915 W
Grejanje941 W1468 W1856 W
Jačina strujeHlađenje4,32 A6,81 A8,49 A
Grejanje4,40 A6,72 A8,23 A
Protok vazduha (m³/h)550/500/430/330650/560/480/350900/800/700/600
EER3.213.213.21
COP3.613.613.61
Opseg radne temperature-7°C – 43°C-7°C – 43°C-7°C – 48°C
Unutrašnja jedinica
Buka (zvucni pritisak, (dB)A)42/39/36/3342/38/34/3149/45/41/37
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)773×250×185849×289×210970×300×225
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)822×322×255902×357×2791020×369×295
Masa (neto/bruto), kg8,5 / 9,511 / 1313,5 / 16,5
Spoljašnja jedinica
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)525656
Cevni priključciGasna fazaf12 (1/2″)f12 (1/2″)f12 (1/2″)
Tečna fazaf6 (1/4″)f6 (1/4″)f6 (1/4″)
Max dužina/visina cevne instalacije (m)15/1025/1025/10
Dopuna freonom cevne instalacije posle 5m po 1m (gr)151515
Vrsta freonaR 410AR 410AR 410A
Dimenzije jedinice (ŠxVxD) (mm)776×540×320848×320×540913×680×378
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD) (mm)823×358×595881×363×595997×431×740
Razmak između nosača spoljne jedinice (mm)510510549
Masa (neto/bruto) (kg)30 / 32,539 / 41,550 / 54

Multi Sistemi Alt

KapacitetHlađenje (Btu/h)7300 – 198007500 – 250007800 – 350007165.2 – 46403.2
Grejanje (Btu/h)8800 – 2020012300 – 2900012500 – 350008871.2 – 47768
Tip napojnog kabla3 X 2.5 mm23 X 2.5 mm23 X 2.5 mm23 X 4 mm2
Ulazna snagaHlađenje (kW)1.451.912.543.76
Grejanje (kW)1.451.732.493.45
Jačina strujeHlađenje (A)6.438.4711.2717.21
Grejanje (A)6.437.6811.0515.79
Protok vazduha (m³/h)3200320040005200
SEER6.36.16.15.5
Buka (zvučni pritisak) dB(A)56565854
Cevni priključciGasna fazaf9.52f9.52f9.52f9.52
Tečna fazaf6f6f6f6
Opseg temperatureHlađenje-5~48°C-5~48°C-5~48°C-5~48°C
Grejanje-20~24°C-20~24°C-20~24°C-20~24°C
Max dužina cevi (između spoljašnje i zadnje unutrašnje) (m)10202025
Ukupna max dužina cevi (m)20607080
Max broj unutrašnjih jedinica2345
Dopuna freonom cevne instalacije posle 5m po 1m (gr)20202022
Vrsta freonaR 410AR 410AR 410AR 410A
Dimenzije jedinice (ŠxVxD), mm955×396×700955×396×700980×427×7901015×440×1103
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD), mm1029×458×7501029×458×7501083×488×8551158×493×1235
Masa (neto/bruto), kg51 / 55.562 / 66.569 / 7495 / 105

 

Kapacitet Indeks (Btu/h)70009000120001800024000
ZidneBergen Klime AltBergen Klime AltBergen Klime AltBergen Klime AltBergen Klime Alt
Kanalska jedinicaBergen Klime 2 AltBergen Klime 2 AltBergen Klime 2 AltBergen Klime 2 Alt
Kasetna jedinicaBergen Klime 3 AltBergen Klime 3 AltBergen Klime 3 Alt
KonzolaBergen Klime 4 AltBergen Klime 4 AltBergen Klime 4 Alt

Unutrašnja jedinica

  • Zidna
Model09k12k18kBergen Klime Alt
 KapacitetHlađenje (Btu/h)88801200018000
Grejanje (Btu/h)102401300019790
Protok vazduha (m³/h)600600850
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)42/39/34/2842/39/34/2845/43/37/33
Priključne ceviGasna faza (inch / mm)3/8 (f9.52 )3/8 (f9.52 )1/2 (f12.7 )
Tečna faza (inch / mm)1/4 (f6.35 )1/4 (f6.35 )1/4 (f6.35 )
Dimenzije jedinice (ŠxVxD), mm848×274×189848×274×189945×298×211
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD), mm926×267×371926×267×3711013×383×300
Masa (neto/bruto), kg10 / 1210 / 1213 / 16

 

  • Konzola
Model09k12k18kBergen Klime 4 Alt
KapacitetHlađenje (Btu/h)89001190018100
Grejanje (Btu/h)96001300019800
Protok vazduha (m³/h)480550650
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)40/38/36/33/30/26/2442/40/38/37/35/32/2648/46/44/41/37/35/32
Dimenzije jedinice (ŠxVxD), mm700x600x215700x600x215700x600x215
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD), mm788x697x283788x697x283788x697x283
Masa (neto/bruto), kg15/1815/1815/18

 

  • Kasetna
Model12k18k24kBergen Klime 3 Alt
KapacitetHlađenje (Btu/h)119421535424225
Grejanje (Btu/h)136481706027296
Protok vazduha (m³/h)6006001180
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)46/4246/4239/35
Priključne ceviGasna faza (inch / mm)3/8 (f9.52 )1/2 (f12.7 )5/8 (f16 )
Tečna faza (inch / mm)1/4 (f6.35 )1/4 (f6.35 )3/8 (f9.52 )
Dimenzije jedinice (ŠxVxD), mm570x570x230570x570x230840x840x240
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD), mm851x731x325851x731x325963x963x325
Masa (neto/bruto), kg18/2318/2328/35
PanelDimenzije (ŠxVxD) mm650x650x50650x650x50950x950x60
Masa (neto/bruto), kg2.5/3.52.5/3.56.5/10

 

  • Kanalska
Model09k12k18k24kBergen Klime 2 Alt
KapacitetHlađenje (Btu/h)8530119421706024230
Grejanje (Btu/h)9550131401877027300
Protok vazduha (m³/h)4505507001000
Buka (zvučni pritisak, (dB)A)37/3139/3241/3342/34
Priključne ceviGasna faza (inch / mm)3/8 (f9.52 )3/8 (f9.52 )1/2 (f12.7 )5/8 (f16)
Tečna faza (inch / mm)1/4 (f6.35 )1/4 (f6.35 )1/4 (f6.35 )3/8 (f9.52 )
Dimenzije jedinice (ŠxVxD), mm700x615x200700x615x200900x615x2001100x615x200
Dimenzije pakovanja (ŠxVxD), mm893x743x305893x743x3051123x743x3051323x743x305
Masa (neto/bruto), kg22/2722/2727/3631/41

Kombinacije spoljašnjih i unutrašnjih jedinica

  • 10 Kombinacija
BER(18)KO/G151 Jedinica2 Jedinice
Bergen Klime 5 Alt77+77+9
97+127+18
129+99+12
12+12
  • 18 Kombinacija
BER(21)KO/G152 Jedinice3 Jedinice
Bergen Klime 5 Alt7+77+97+7+77+7+9
7+127+187+7+127+9+9
9+99+127+9+127+12+12
9+1812+129+9+99+9+12
12+1812+12+12
  • 40 Kombinacija
BER(28)KO/G152 Jedinice3 Jedinice4 Jedinice
Bergen Klime 5 Alt7+77+97+7+77+7+97+7+7+77+7+7+9
7+127+187+7+127+7+187+7+7+127+7+7+18
9+99+127+9+97+9+127+7+9+97+7+9+12
9+1812+127+9+187+12+127+7+9+187+7+12+12
12+1818+187+12+189+9+97+9+9+97+9+9+12
9+9+129+9+187+9+12+129+9+9+9
9+12+129+12+189+9+9+129+9+12+12
12+12+1212+12+18

Pregled Karakteristika Alt

Podelite sa prijateljima

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.